Co cvičím

Powerjóga

Dynamický styl jógy, zaměřen na plynulý přechod z jednoho cviku do druhého, který neklade přílišné nároky na fyzickou zdatnost. Základem je známý Pozdrav slunci, který je neustále obohacován o nové prvky a ásany. Zbývající náplň hodiny závisí zcela na vůli a preferencích lektora.

Hathajóga

Hathajóga je stylem jógy, který spojuje dech s delší výdrží v jednotlivých ásanách. Cílem je zapojit každý sval v těle, zklidnit mysl a vše dokonale prodýchat. Hathajóga je součástí královské cesty rádžajógy, a to především pro svůj obsah technik, kterými jsou ásany, pránájáma, krije, bandhy, mudry, mantry, tedy techniky očišťující naše tělo.

Relaxjóga

Tento styl je zaměřen na prohloubení spojení těla a mysli. Ásany na sebe plynule navazují v pomalém tempu s důrazem na prožitek a zdravotní hledisko v jednotlivých pozicích. To umožňuje důkladné vnímání vlastního těla a procítění dechu. Je vysoce účinná proti stresu.

Therapyjóga

Obdobný styl jako relaxjóga, který jde ale do větší hloubky naší podstaty. Ásany, dechová a koncentrační cvičení jsou doplněna o terapeutický účinek, který má vliv na vnímání sebe sama.

Jóga s meditací

Jemná jóga zaměřená na protažení a uvolnění celého těla, započatá nebo zakončená delší meditací (relaxace, vizualizace), která nás zavede do světa za hranice vědomí.

Čakrová jóga

Styl jógy, který pracuje s energií našich čaker, pomocí ásan, dechu a dalších technik pomáhá odstranit všechny nahromaděné „bloky“ v energetickém systému našeho těla, uvádí do rovnováhy tělo i duši.

Jóga pro zdravá záda

Cvičení zaměřené na zpevnění zkrácených svalů a posílení povolených svalů, které mají vliv na správné držení těla, zejména páteř, ramena, břišní svaly, hýždě, kyčle. Důraz je kladen i na aktivaci správného dechu.

Individuální lekce

Na základě získaných znalostí a intuice lze vytvořit cokoli, co hledáte či potřebujete. Na vaše přání Vám mohu vytvořit sestavu cvičení, kterou můžete cvičit doma či v práci, a to formou písemného materiálu, případně formou videa.

Kancelářská jóga

Kancelářská jóga je vhodným cvičením především pro všechny, kteří mají sedavé zaměstnání. Je zaměřena zejména na protažení ztuhlých svalů, zejména krčních, trapézových a zádových, pozornost je ale vedena i na rozhýbání velkých kloubů (ramena, kyčle, kolena) a na cvičení zaměřené na prevenci syndromu karpálního tunelu. Jde většinou o kratší, nejčastěji dvacetiminutové cvičení, které Vašim zaměstnancům přinese novou energii a tím větší efektivitu práce.

Jógové poradenství

Nabízím také poradenství v oblasti jógy. Můžeme společně probrat cokoli, s čím si nejste jisti, co potřebujete doladit, zdokonalit, vše co vás napadne v rámci jógové praxe (správná technika prováděných ásan, dechových, relaxačních, meditačních technik, správné posloupnosti ásan pro domácí použití, správné provedení očistných jógových technik, otázka výživy,…). Jsme lidi a lidé si mají pomáhat. Jak se říká, "žádnej učenej z nebe nespad".